Сучасний стан стратегічного партнерства України зі Сполученими Штатами Америки: правові аспекти

Автор(и)

  • Павло Черевко
  • Ірина Черевко

Анотація

У статті досліджується проблематика стратегічного партнерства України зі Сполученими Штатами Америки в сучасних умовах анексії Криму та
війни на Сході України.
Розглянуто особливості сучасних відносин України із США в контексті спільної заяви президентів Володимира Зеленського та Джо Байдена про стратегічне партнерство, а також Хартії про стратегічне партнерство України та США в новій редакції від 14 листопада 2021 р.
Проаналізовано роль США у реалізації Україною євроатлантичного поступу, позицію Джо Байдена, озвучену на саміті НАТО у липні 2021 року, та реакцію Володимира Зеленського в контексті цих питань.
Визначено низку проблемних аспектів впровадження положень Хартії стратегічного партнерства України та США в контексті завдань реінтеграції Донбасу.
Зроблено висновки щодо необхідності реалізації Україною практичних кроків щодо виконання взятих зобов`язань у рамках спільної заяви президентів щодо стратегічного партнерства, зокрема завершення судової реформи, реформування Служби безпеки України та інше.


Ключові слова: стратегічне партнерство, США, Україна, Хартія, НАТО, перспективи України, безпека, агресія Росії, деокупація.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-02-07