Україна–Вишеград: новий формат відносин
DOI:
https://doi.org/10.24144/2078-1431.2017.1(18).175-183Ключові слова:
Україна, Вишеградська група, євроінтеграція, регіональна співпраця, формат Україна–«Вишеград »Анотація
У статті розкрито особливості партнерства між Україною та Вишеградською групою на сучасному етапі розвитку міжнародних відносин. Обґрунтовано потребу переосмислення функцій Вишеграду та проаналізовано основні інструменти розвитку взаємовигідних відносин у форматі Україна–«Вишеград+». Розглянуто можливість використання Україною євроінтеграційного досвіду країн Вишеградської четвірки. Наведено висновки та рекомендації країн Вишеградської групи та України щодо вироблення взаємовигідного формату співпраці.
Посилання
Артьомов І.В. Регіональна політика країн Вишеградської четвірки: досвід для України / І.В. Артьомов // Український історичний збірник. – 2014. – Вип. 17. – С. 226–235.
Звіт про виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. [Електронний ресурс]. – Режим доступу:http://www.kmu.gov.ua/kmu/control/uk/publish/article?art_id=248115804&cat_id=247749488
Зуб С.В. Інструменти розвитку взаємовигідних відносин у форматі Україна–«Вишеград+» / С.В. Зуб // Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія: історія / за заг. ред. проф. І.С. Зуляка. – Тернопіль: Вид-во ТНПУ ім. В. Гнатюка, 2016. – Вип. 2. – Ч. 1. – С. 147–150.
Лендьел М.О. Сучасний потенціал впливу Вишеградської групи на формування політики Європейського Союзу щодо України [Електронний ресурс] / М.О. Лендьел. – Режим доступу: http://www.niss.gov.ua/articles/1127/.
Пулішова В. На шляху до зміцненої співпраці: оцінка моделей партнерства між Україною та Вишеградською групою [Електронний ресурс] / Вероніка Пулішова, Томаш Стражай //Україна та Вишеградська четвірка: на шляху до взаємовигідних відносин / упор. В. Пулішова, Т. Стражай. – Братислава, 2010. – С.13–36. – Режим доступу: http://www.sfpa.sk/surec/static/pdf/kniha-ua-shengen-ua.pdf.
Співробітництво з країнами Вишеградської четвірки як інструмент європейської інтеграції та модернізації України: аналіт. доп. / С.І. Мітряєва, М.О. Лендьел, А.Д. Стряпко, А.М. Крижевський та ін. – К.: НІСД, 2014. – 128 с. (Сер. «Міжнародні відносини», вип. 3).
Турчин Я. Особливості партнерства між Україною та Вишеградською групою у контексті сучасних геополітичних викликів [Електронний ресурс] / Я. Турчин. – Режим доступу: http://ena.lp.edu.ua:8080/bitstream/ntb/28434/ 1/023-144-152.pdf
10 Lat czlonkostwa Polski w Unii Europejskiej [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.msz.gov.pl/ resource/dc2c1be8-a198-4246-a4e8-140bd7881ba5:JCR.
Orzechowski M. Polska wobec wydarzeń na Ukraine / М.Orzechowski // Активізація громадянського суспільства на Україні. Події на Євромайдані в Києві. – Щецін, 2014. – С. 31–43.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).