Політико-правові засади формування регіональної зовнішньої політики Словацької Республіки у 1993-2006 рр.
Анотація
У статті розглядаються політичні та правові основи зовнішньої політики Словаччини щодо регіону Центральної Європи з 1993 р. Автори аналізують документи міністерства закордонних та європейських справ Словацької Республіки, маніфести уряду, двосторонні угоди між Словацькою Республікою та сусідніми країнами. На зовнішню політику Словаччини щодо регіону Центральної Європи з 1993 року вплинули відносини політичних еліт з такими важливими міжнародними акторами, як Росія, США та ЄС. Приєднання Словацької Республіки до ЄС та НАТО у 2004 році остаточно змінило формат відносин з Росією та заклало основи нового формату співпраці між країнами Вишеградської четвірки.
Ключові слова: Словацька Республіка; Центральна Європа; регіональна зовнішня політика, Вишеградська четвірка, програма дій уряду.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).