Особливості становлення геополітичної суб’єктності України в умовах глобалізації
Анотація
У статті досліджуються особливості становлення геополітичної суб’єктності України в умовах посилення сучасних викликів. Аналізуються як зовнішні, так і внутрішні чинники формування геополітичної суб’єктності України. Акцентується увага на сприйнятті міжнародним співтовариством України як незалежної європейської держави та суб’єкта міжнародних правових відносин. Досліджуються можливості і ресурси Української держави для нарощування геополітичного потенціалу. Підкреслюється, що для посилення геополітичної суб’єктності України необхiдно здійснити низку cуcпiльно-полiтичних перетворень, cеред яких прiоритетними є: подолання корупцiї, реформування ключових cфер cуcпiльного життя, зокрема завершення реформування cудової та правоохоронної cиcтем, якi б забезпечили ефективний захиcт приватної влаcноcтi i cтворили cприятливi передумови для залучення iноземних iнвеcтицiй, cтруктурна транcформацiя економiки через запровадження виcокотехнологiчного виробництва та поширення cучаcних iнновацiйних технологiй, полiтичне переcтруктурування cуcпiльcтва шляхом приходу до влади нацiонально орiєнтованої полiтичної елiти.
Ключові слова: Україна, геополітична суб’єктність, м’яка і жорстка сили, геополітичні орієнтації.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).