Анексія Криму та її вплив на національну безпеку України
Анотація
Стаття є продовженням комплексного дослідження автором сучасної проблематики зовнішньої політики України в умовах анексії Криму та війни на Донбасі. Розглянуто причини, наслідки та значення втрати Криму для України, наголошено, що захоплення Криму відбулося в ході «гібридних дій» РФ. Обгрунтовано, що базування Чорноморського флоту Росії в Криму та особливий статус м. Севастополь стали основою для початку агресії РФ та захоплення Криму. Наведено приклади реагування світової громадськості на окупацію Криму, дані щодо втрат РФ від санкцій ЄС та США для економіки Росії. Окреслено перспективи реінтеграції Криму на базі висловлювань з цього питання Президента України В. Зеленського, спікера ВР Д. Разумкова, прем’єр-міністра з питань реінтеграції Криму і Донбасу О. Резнікова тощо. Висвітлено загальне бачення шляхів мінімізації існуючих викликів з урахуванням місця і ролі України в сучасному геополітичному просторі.
Ключові слова: анексія Криму, Чорноморський флот, «гібридна війна», виклики для України, причини та наслідки окупації Криму, шляхи мінімізації викликів.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).