Системи управління екологічним менеджментом у лісогосподарській сфері крізь призму категоріального апарату
Анотація
У статті здійснено науково-теоретичний аналіз категоріально- понятійного апарату системи управління екологічним менеджментом у лісогосподарській сфері в розрізі лісівничої складової. У сучасних умовах екологізації економічної діяльності відбувається зміна та розвиток інструментів управління екологічним потенціалом окремих суб’єктів господарювання і галузей у цілому. Екологічно орієнтовані суспільні відносини у сфері лісового господарства є фундаментом для впровадження правових норм екологічного права та екологічного управління виробничими процесами галузі. У статті проаналізовано дослідження, що стосуються тенденцій формування екологічного менеджменту лісової галузі на підставі узагальнення наукових підходів вчених до визначення сфери його управління в усталеній системно-структурній побудові лісової галузі країни, інструментів впливу на економічні процеси. Досліджено поетапну трансформацію завдань екологічної політики до становлення сучасного екологічного менеджменту, що відповідає рівню суспільної свідомості в розрізі природозбереження. Визначено орієнтири впливу систем екологічного управління та екологічного менеджменту залежно від функціонального навантаження. З’ясовано, що екологічне управління здійснюється згідно з розробленою законодавчо нормативною базою на глобальному, національному та регіональному рівнях, відповідно екологічний менеджмент впроваджується на локальному рівні саме господарюючими суб’єктами. Конкретизовано поняття лісового менеджменту як сучасної моделі розвитку лісового сектору економіки держави за ініціативи підприємницьких та громадських формувань. Наведено механізм організаційно-економічного управління лісовим сектором, де визначено основні інструменти управління – адміністративні, економічні, правові та організаційні.
Ключові слова: система екологічного управління, екологічний менеджмент, лісовий менеджмент.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).