Управлінські підходи до формування фінансового потенціалу підприємства
Анотація
У статті окреслено науково-методичні і прикладні засади сутності управлінських підходів у процесі формування фінансового потенціалу підприємства та надано практичні рекомендації щодо його удосконалення. Узагальнено визначення теоретичних понять «управління», «управлінські підходи», «потенціал», «фінансовий потенціал» та «фінансовий потенціал підприємства», які досліджувались багатьма вітчизняними і зарубіжними вченими. Обґрунтовано, що управлінські теоретико-методичні підходи базуються на основі систематизації наукових знань і розглядаються через призму концептуальних основ і теоретичних положень вітчизняних і зарубіжних вчених. Досліджуючи управлінські підходи до формування фінансового потенціалу підприємства, автори доводять, що зазначений процес відбувається поетапно, починаючи з прийняття управлінських рішень, метою якого є оптимізація фінансових і грошових потоків, відповідно продовжується аналіз співвідношення витрат та результатів для збільшення позитивного фінансового результату. Фінанси підприємств відіграють важливу роль в економіці країни, забезпечуючи збалансованість матеріальних та грошових фондів, які призначені для споживання та нагромадження, відповідно основна ціль управління фінансовим потенціалом полягає у збільшенні обсягів виробництва, мінімізації ризиків, забезпеченні рентабельності діяльності, фінансової рівноваги, ліквідності та фінансової стійкості підприємства.
Ключові слова: управління, управлінські підходи, потенціал, фінансовий потенціал та управління фінансовим потенціалом підприємства.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).