Зміст та складові інформаційного суверенітету як об’єкта кримінально-правової охорони
DOI:
https://doi.org/10.24144/2078-1431.2021.1(26).60-69Анотація
Статтю присвячено науковому аналізу змісту та складових інформаційного суверенітету держави як сукупності суспільних відносин в інформаційній сфері, а також окремих аспектів його кримінально-правової охорони. В результаті здійсненого огляду наукових поглядів на визначення і зміст інформаційного суверенітету та окремих його складових, а також окремих міжнародних нормативно-правових актів отримано висновки щодо необхідності посилення уваги до інформаційного суверенітету як об’єкта забезпечення та охорони, у тому числі кримінально-правової. Аналізом окремих кримінально-правових норм, якими передбачається кримінальна відповідальність за суспільно небез-
печні дії, що посягають на інформаційний суверенітет, визначено його складові – внутрішня та зовнішня. Наголошено на необхідності принаймні наукового групування окремих складів, розміщених у різних розділах Особливої частини КК України, в єдиний інститут злочинів, які посягають на інформаційний суверенітет України (чи інформаційну безпеку), що є необхідним у контексті формування дієвого та злагодженого механізму захисту інтересів держави в інформаційній сфері.
Ключові слова: інформаційний суверенітет, об’єкт кримінально-правового захисту, об’єкт злочину.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).