Глобальна криза та її вплив на формування фінансової звітності підприємств
DOI:
https://doi.org/10.24144/2078-1431.2021.1(26).180-200Анотація
Статтю присвячено дослідженню впливу COVID-19 на світову та національні економіки. На основі дослідження інформаційних ресурсів міжнародного та національного рівнів, пов’язаних з соціально-економічними змінами, викликаними стрімким поширенням пандемії, висвітлено її наслідки для економік США, Японії, Китаю та України. Досліджено практики урядів багатьох країн світу, спрямовані на подолання соціально економічних проблем населення, спричинених економічним занепадом, який обумовлений геополітичними, політико-економічними та макроекономічними факторами впливу. Це суттєво ускладнює прогнозування майбутніх подій та призводить до зростання кредитних й інших ризиків, пов’язаних з фінансовими інструментами, знецінення активів та інших наслідків, що, своєю чергою, потребує відповідного розкриття у фінансовій звітності. Проаналізовано основні аспекти обліку, на які COVID-19 матиме найбільший вплив, та узагальнено вимоги щодо формування фінансової звітності суб’єкта господарювання в умовах економічної невизначеності.
Ключові слова: пандемія, економічна невизначеність, фінансова звітність, міжнародні стандарти фінансової звітності, кредитні ризики, знецінення активів.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).