РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОЄКТУ «ПІВНІЧНИЙ ПОТІК–2»: ГЕОПОЛІТИЧНИЙ ВИМІР
Анотація
Статтю присвячено аналізу геополітичних аспектів побудови та сертифікації газопроводу «Північний потік–2». Особливу увагу приділено характеристиці ринку торгівлі газом, який у сучасних умовах держави використовують як інструмент досягнення геополітичних цілей; визначенню головних особливостей сучасного ринку торгівлі природним газом; аналізу засад і передумов реалізації проєкту «Північний потік–2»; позиціям головних противників та бенефіціарів трубопроводу «Північний потік–2»; з’ясуванню того, як реалізація цього проєкту впливала на конфігурацію сил на міжнародній арені, в тому числі на позицію України, оскільки наразі проєкт знаходиться під загрозою закриття через санкції, введені внаслідок російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року.
Ключові слова: ринок торгівлі газом, енергетична безпека, природний газ, енергія, Північний потік, геополітичне протистояння, зіткнення інтересів, Україна, Росія, США, Європейський Союз.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).