«ГАМЕЛЬНСЬКІ ЩУРОЛОВИ», АБО ПРО МОЛОДІЖНУ ПОЛІТИКУ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНИХ ІНТЕРЕСІВ МІЖНАРОДНИХ ГРАВЦІВ
Анотація
Ефективна молодіжна політика є одним з основних векторів у плані організації сучасного вітчизняного соціально-економічного та геополітичного простору. В умовах зростаючої міждержавної конкуренції молодь перестає бути лише специфічною, суспільно диференційованою, соціально-демографічною спільнотою, вона перетворюється на ресурс стабільності, конкурентоспроможності та геополітичної безпеки України.
Молодіжна політика є найважливішим компонентом системи управління соціальними процесами і відіграє в суспільстві дедалі зростаючу роль. У цілому слід констатувати, що сьогодні в Україні існує прірва між заявами про необхідність інвестувати у молодь та участю останньої у розробленні вітчизняної молодіжної політики. Глобальна міждержавна конкуренція стимулює міграцію молодих ресурсів, що стало причиною економічного ослаблення держави та фактором геополітичної уразливості України. Виникає ефект «гамельнського щуролова», який
зазвичай відбувається там, де національна еліта не враховує глобальну конкуренцію і тим самим фактично займає позицію спостерігача за прагматичними діями розвинутих країн–реципієнтів – «щуроловів». В основі діяльності органів влади мають бути принципи демократії та законності, а не логіка революційної побудови глобалізаційної утопії. Не полум’яні заклики лідерів, а політичні інститути мають стати гарантом залучення молоді до вирішення своєї долі. Багаторічна молодіжна політика, її наслідки – це демонстрація розладу регіональної та міжнародної практики. На нашу думку, слід говорити про системну кризу вітчизняних інститутів влади, політичну, економічну та соціальну кризу, нездатність політичної еліти піднятися до рівня державних діячів, які ставлять інтереси держави вище особистих і корпоративних.
Ключові слова: молодь, геополітика, національна безпека, Україна, міждержавна конкуренція, національний інтерес, держава, політичні інститути, влада
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).