ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ МОЛОДІЖНОЇ ПОЛІТИКИ В КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ: ДОСВІД ДЛЯ УКРАЇНИ
Анотація
У статті окреслено особливості формування та реалізації молодіжної політики в країнах Європейського Союзу та досвід для України. Проаналізовано тенденцію розвитку молодіжної політики в західноєвропейських державах, яку можна охарактеризувати як перехід від допомоги окремим найбільш уразливим категоріям молоді до здійснення соціальних програм, що охоплюють дедалі більше молодих людей. Розглянуто рекомендації Ради Європи, де визначено 11 індикаторів національної молодіжної політики, які необхідно сприймати як керівництво для службовців у сфері роботи з молоддю, а молодіжні громадські об’єднання, що відстоюють інтереси молоді, можуть використовувати їх як
інструмент для лобіювання. Ці індикатори також можуть бути використані при оцінюванні поточного стану молодіжної політики.
Запропоновано комплекс заходів з питань удосконалення в Україні державної молодіжної політики, що дасть змогу створити її нову вітчизняну модель з урахуванням найкращого європейського досвіду та відповідно до стандартів Європейського Союзу.
Ключові слова: молодіжна політика, Європейський Союз, Україна, рекомендації Ради Європи, Європейська хартія, відповідальність держави за інтеграцію молоді, вплив на рішення влади.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).