Роль Закарпаття в імплементації української політики європейської інтеграції
DOI:
https://doi.org/10.24144/2078-1431.2022.2(29).87-104Анотація
Одним із пріоритетних зовнішньополітичних завдань України є налагодження партнерських відносин найвищого рівня із країнами, що мають стратегічне значення для нашої держави. Транскордонне співробітництво сприяє
розвитку добросусідських відносин між державами, вирішенню політичних, економічних і соціальних питань, є успішним інструментом для досягнення порозуміння між народами. У сучасних умовах міждержавних відносин України
з рядом сусідніх держав об’єктивно зростає роль прикордонних регіонів у налагодженні міжнародної співпраці. 23 червня лідери 27 країн-членів ЄС ухвалили рішення про надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС, яке відкрило більше можливостей подальшого євроінтеграційного курсу держави. У контексті вищесказаного ключову функцію приділено Закарпаттю, яке завдяки унікальному географічному розташуванню, відіграє провідну роль в імплементації української політики європейської інтеграції.
Ключові слова: європейська інтеграція, транскордонне співробітництво, Європейський Союз, Карпатський єврорегіон, ЄОТС «Тиса», спеціальна економічна зона.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).