Роль політики Віктора Орбана в захисті мовних прав угорської етнічної громади
DOI:
https://doi.org/10.24144/2078-1431.2022.2(29).105-111Анотація
У статті розглянуто основні проблемні питання двосторонніх відносин України та Угорщини, пов’язані з забезпеченням мовних прав етнічних угорців. Запропоновано шляхи їх розв’язання і мінімізації негативних наслідків. Актуальність дослідження українсько-угорських відносин важко переоцінити, адже Угорщина - країна, яка має безпосередній кордон з нашою державою. Угорська сторона наполягає на пом’якшенні мовного питання в Україні, а українська
має на меті захист державної української мови й популяризацію її серед представників нацменшин з метою її подальшого розвитку. Мета статті - розкрити роль політики В.Орбана в захисті мовних прав етнічних угорців.
Ключові слова: Україна, Угорщина, закон України, етнічні угорці, двосторонні відносини, політика.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).