Комплексний підхід до забезпечення інфраструктурного розвитку сільських територій
DOI:
https://doi.org/10.24144/2078-1431.2022.2(29).153-163Анотація
У статті обґрунтовано необхідність формування комплексного підходу до забезпечення збалансованого розвитку сільських територій і їх інфраструктурної складової. Окреслено соціально-економічні, екологічні й інституційно-управлінські проблеми сільського розвитку, які в сукупності здійснюють стримуючий вплив на формування комфортного середовища проживання в сільській місцевості, згубно впливають на вмотивованість сільських мешканців щодо створення власного бізнесу і господарювання у цілому. Водночас зумовлюється необхідність їх вирішення як на регіональному, так і державному рівнях. Наголошено, що ключовою основою досліджень є формування комплексного підходу до інклюзивного сільського розвитку, який базується на залученні членів
об’єднаних територіальних громад, індивідуумів і зацікавлених осіб для спільної й рівноправної їх участі в суспільному житті села. У зазначеному контексті особлива увага звертається на інклюзію всіх членів громади без винятку,
передусім тих, у кого є особливі потреби й необхідність у зовнішній підтримці. Узагальнено основні наукові принципи щодо забезпечення сільського розвитку в цілому й інфраструктурного забезпечення розвитку сільських територій
зокрема. Серед пріоритетних принципів, які доцільно задіяти у процесі формування комплексного підходу, є відкритість й екологічність, економічність й енергоекономність, інформованість та адаптованість територіальної економічної системи, збалансованість соціо-еколого-економічної складової інфраструктурного розвитку сільських територій. Актуальністю окреслюються принципи прозорості й паритетності, які у процесі узгодження інтересів влади, підприємців, суб’єктів аграрного господарювання і громади відіграють вагому роль. Відмічено, що у процесі формування комплексного підходу до забезпечення сільського розвитку важливого значення набуває коеволюційність взаємодії щодо пошуку оптимальної моделі його збалансованого розвитку.
Ключові слова: комплексний підхід, сільські території, сільський розвиток, інфраструктурне забезпечення, комфортне середовище.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).