Регіональні аспекти формування інфраструктури аграрного ринку і сфери туризму
DOI:
https://doi.org/10.24144/2078-1431.2022.2(29).176-183Анотація
У статті розглянуто вагомість інфраструктурної складової забезпечення сільського розвитку. Охарактеризовано багатокомпонентність територій сільської місцевості, яка забезпечує соціально-економічні передумови виробництва та життєдіяльності, охоплює виробничу і невиробничу (соціальну) сфери, які в результаті здійснюють позитивний, або ж негативний вплив на їх розвиток. Наголошено на тому, що об’єкти соціальної інфраструктури є невід’ємною складовою формування та побудови соціального добробуту та благополуччя сільських мешканців, створюючи комфортність їх життєвого середовища, формуючи його привабливість і престижність. Обґрунтовано вагому роль інфраструктурного забезпечення пріоритетних сфер регіонального розвитку, зокрема аграрної й туристичної у функціонуванні сільських територій у цілому. Обґрунтовано необхідність активізації й підтримки з боку владних структур сфери аграрного ринку як на регіональному, так і на державному рівнях. Акцентовано увагу на тому, що нині в складних і непередбачуваних умовах господарювання гостро постає потреба продовольчого забезпечення країни та її регіонів. Окреслено сприятливі передумови для розвитку сфери туризму й рекреації в регіоні з наявним природно-рекреаційним і курортним потенціалом, вигідним геополітичним розташуванням, зокрема межуванням з чотирма країнами-членами Євросоюзу, переважанням помірно-континентального клімату, різноманітного рельєфу, передусім гірських ландшафтних територій, прироних та рекреаційно-оздоровчих об’єктів, наявністю історико-архітектурних пам’яток, етнокультурних особливостей сільських територій. Визначено, що основним призначенням туристичної інфраструктури є надання рекреаційних послуг з метою задоволення потреб споживачів зазначеного продукту.
Ключові слова: регіональні особливості, сфера туризму і рекреації, формування аграрного ринку, інфраструктурне забезпечення.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).