Фактори, що впливають на процес прийняття і реалізації управлінських рішень на підприємствах
DOI:
https://doi.org/10.24144/2078-1431.2023.1(30).129-135Анотація
У статті висвітлено фактори, які безпосередньо впливають на прийняття відповідних рішень. Встановлено, що серед них можна виділити суб’єктивні та матеріально-технічні. З’ясовано, що недостатнє фінансування — відносне поняття, оскільки не можна зараховувати управлінські рішення до розряду витратних, вони не стосуються закупівлі техніки та нового обладнання. Проте головним чинником є визначення організаційної культури та системи управління. Важливими для більшості керівників є відповідні знання у сфері управління та адміністрування, спеціальна підготовка та вміння застосовувати інновації в управлінні. Доведено, що належне обґрунтування рішення, яке буде ухвалено, є важливим елементом, що зумовлює таке ухвалення. Виявлено умови, які є основними та передують етапам ухвалення управлінського рішення для того, щоб воно було найбільш ефективним. Обґрунтовано, що потрібно кілька кроків для завершення процесу ухвалення, а саме: визначити наявну проблему та мету, яка має бути досягнута; визначити альтернативні варіанти, які допоможуть досягти наявної мети, а також здійснити оцінку таких альтернатив за критерієм можливості досягнення результатів; здійснити всі необхідні дії, які в кінцевому результаті приведуть до практичної реалізації рішення.
Ключові слова: управлінське рішення, основні фактори, керівник, процес прийняття рішень.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).