Комунікаційна взаємодія в системі публічного управління: практичний вимір
DOI:
https://doi.org/10.24144/2078-1431.2021.2(27).18-25Анотація
У статті досліджено проблематику комунікаційної взаємодії в сучасній системі публічного управління в Україні. Наголошено на необхідності врахування теоретичних аспектів розвитку управлінської системи у практичній діяльності. Акцентовано увагу на важливості використання сучасних інструментів проведення ефективного діалогу між органами місцевого самоврядування, органами державної влади та інститутами громадянського суспільства. Охарактеризовано сучасні національні практичні кроки та представлено можливості у напрямі формування ефективної взаємодії у площині «влада-громадськість». Вказано, що комунікаційна взаємодія між всіма суб’єктами публічного управління, яка враховує вимоги сьогодення, сприяє ефективному обміну досвідом між суб’єктами такого управління. Окреслено цілі визначення стратегічних напрямів розвитку громадянського суспільства. Зазначено про критичні висновки щодо наявного стану виконання завдань, передбачених програмами сприяння розвитку громадянського суспільства. Представлено основні тенденції діяльності комунікативних підрозділів органів державної влади в країнах ЄС. Наголошено на необхідності використання координаційних впливів на розбудову взаємодії в рамках системи публічного управління на засадах партнерства з боку держави. Виокремлено принципи, яких необхідно дотримуватися при формуванні та реалізації державної комунікативної політики. Наголошено на потребі: 1) у спеціалістах інформаційно-комунікаційної сфери («архітектор даних»), які мають удосконалювати процес комунікаційної взаємодії між тими, хто обробляє дані,
та тими, хто представляє потреби замовника (держава, місцеве самоврядування, інститути громадянського суспільства, організації тощо); 2) в експертах, які здатні вдало координувати публічно-партнерську взаємодію («експерт зі
спрощення») та розробляти прості рішення складних задач.
Ключові слова: взаємодія, комунікаційний процес, публічне управління, координація
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).