Сучасний стан стратегічного партнерства України зі Сполученими Штатами Америки: правові аспекти
DOI:
https://doi.org/10.24144/2078-1431.2021.2(27).26-35Анотація
У статті досліджується проблематика стратегічного партнерства України зі Сполученими Штатами Америки в сучасних умовах анексії Криму та війни на Сході України. Розглянуто особливості сучасних відносин України із США в контексті
спільної заяви президентів Володимира Зеленського та Джо Байдена про стратегічне партнерство, а також Хартії про стратегічне партнерство України та США в новій редакції від 14 листопада 2021 р. Проаналізовано роль США у реалізації Україною євроатлантичного поступу, позицію Джо Байдена, озвучену на саміті НАТО у липні 2021 року, та реакцію Володимира Зеленського в контексті цих питань. Визначено низку проблемних аспектів впровадження положень Хартії стратегічного партнерства України та США в контексті завдань реінтеграції Донбасу. Зроблено висновки щодо необхідності реалізації Україною практичних кроків щодо виконання взятих зобов`язань у рамках спільної заяви президентів щодо стратегічного партнерства, зокрема завершення судової реформи, реформування Служби безпеки України та інше.
Ключові слова: стратегічне партнерство, США, Україна, Хартія, НАТО, перспективи України, безпека, агресія Росії, деокупація.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).