Україна після ратифікації Угоди про асоціацію
DOI:
https://doi.org/10.24144/2078-1431.2021.2(27).75-81Анотація
У статті розглянуто Угоду про асоціацію між ЄС та Україною як всеосяжний договір, який охоплює політичні та економічні відносини обох сторін. Акцентовано, що Угода перетворилась із символу на засіб руху вперед. Обґрунтовано,
що максимально ефективно скористатись модернізаційним потенціалом Угоди Україна зможе лише за умови чіткого, своєчасного та повного виконання своїх зобов’язань. Зазначене вимагатиме розуміння сучасних соціально-економічних
проблем та процесів, відповідних політичних зусиль, інституційних спроможностей та фінансових витрат. Наголошено на позитивних ефектах від запровадження Угоди, на впливі, який асоціація має на майбутнє України. Проаналізовано істотні суспільно-політичні і економічні трансформації, які відбулись в Україні за цей час. Відзначено, що змінився рівень політичних свобод, підвищились роль громадянського суспільства, рівень свідомості, запиту на реформи в суспільстві та усвідомлення своєї конкурентоспроможності в бізнесі. Акцентовано, що Угода про асоціацію є гнучким інструментом, який дозволяє Україні рухатись вперед та адаптуватись до нових форм діяльності.
Ключові слова: Угода про асоціацію, Європейський Союз, Україна, європейська інтеграція, міжнародні відносини.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).