Гібридні операції, їх аналіз та механізми запобігання й протидії-сучасний досвід іноземних держав
DOI:
https://doi.org/10.24144/2078-1431.2021.2(27).82-91Анотація
У сучасному світі спостерігається тенденція до значного зростання кількості гібридних конфліктів, які стають дедалі більш витонченими і непередбачуваними. Статтю присвячено теоретичним і практичним аспектам таких явищ,
як гібридна війна, гібридний конфлікт або агресія, що впливають на безпеку міжнародного середовища, а також діям органів державної влади щодо протидії таким загрозам, зокрема у країнах ЄС. Здійснено спробу дати відповідь на запитання: «У чому виражається суть гібридних дій? Як відбувається їх еволюція? Яким є характер сьогоднішньої гібридної агресії?». Сучасна практика гібридних операцій з боку агресора демонструє кардинальну зміну тактики та засобів, які використовує держава-гравець світового рівня проти супротивника, який є слабким і нездатним захищати цілісність
власної території. Аргументи, викладені у статті, підтверджують необхідність подальшого проведення досліджень гібридних дій, які порушили цілісність державних кордонів багатьох країн, у тому числі й України, та продовжують становити реальну загрозу безпеці в Європі та світі.
Ключові слова: безпека, гібридна війна, гібридний конфлікт, гібридні дії, гібридні операції, тероризм.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).