Публічні закупівлі у системі регулювання розвитку економіки
DOI:
https://doi.org/10.24144/2078-1431.2021.2(27).167-174Анотація
У статті розкрито значення та роль публічних закупівель у національній економіці. Доведено, що закупівлі товарів і послуг за кошти державного та місцевих бюджетів забезпечують задоволення суспільних потреб. Розкрито головні
завдання системи публічних закупівель, що покликані забезпечувати рівні умови для конкуренції суб’єктів господарювання у таких сферах економіки, як виробництво, постачання, надання послуг тощо. Визначено, що публічні закупівлі відіграють вагому роль у системі регулювання розвитку економіки. Окреслено проблеми, які перешкоджають становленню конкурентного механізму публічних закупівель в Україні. Запропоновано напрями подолання бар’єрів, які перешкоджають становленню належного механізму публічних закупівель в економіці України.
Ключові слова: публічні закупівлі, система Prozzoro, регулювання економіки, аукціон, тендер
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).