Європейські стратегії розвитку: уроки для України (з практики реалізації наукового проєкту в УжНУ)

Автор(и)

  • Іван Артьомов
  • Людмила Середа
  • Світлана Зуб

DOI:

https://doi.org/10.24144/2078-1431.2023.2(31).100-107

Анотація

У статті висвітлюються основні напрями діяльності УжНУ з реалізації міжнародного наукового проєкту щодо створення Транскарпатського центру Жана Моне з дослідження європейських стратегій розвитку. Окреслено основне завдання створеного Центру – вивчення, використання та запровадження кращого досвіду сусідніх з Україною держав ЄС, що знаходяться в Карпатському регіоні, шляхом аналізу конкурентоспроможних стратегій Євросоюзу та
створення на цій основі інноваційних наукових продуктів для адаптації їх на регіональному рівні та в навчально-науковій діяльності УжНУ. На прикладах напрямів і етапів реалізації наукового проєкту розкрито механізми організаційно координаційної діяльності з метою інтегрування в європейський освітній і науковий простір, формування концептуальних підходів до розроблення Стратегії УжНУ на 2023-2032 рр. Аргументовано бачення перспектив подальшої діяльності Центру в структурі УжНУ.
Ключові слова: програма Еразмус+, напрям Жан Моне, європейські стратегії розвитку, європейська та євроатлантична інтеграція.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-12-29