Центральна Азія в контексті війни в Україні: вплив та ризики
DOI:
https://doi.org/10.24144/2078-1431.2023.2(31).108-116Анотація
Сьогодні наслідки збройного конфлікту між Росією та Україною суттєво позначаються на міжнародній політиці та світовій економіці. Держави Центральної Азії також відчувають політичні, соціальні та економічні наслідки цієї війни. Навіть поверхове порівняння ситуації та потенціалу п’яти країн регіону до «спецоперації» Росії проти України на початку 2022 року та сьогодні показує, наскільки складною є проблема. У статті здійснено порівняння соціально-економічної ситуації в Казахстані, Узбекистані, Киргизстані, Туркменістані та Таджикистані. Розкрито ризики для цих країн, спричинені війною
в Україні. Прогнозується розвиток ситуації в регіоні на найближчу, середню та віддалену перспективи.
Ключові слова: Центральна Азія, війна в Україні, мігранти, ефект розподілу, вторинні санкції, Транскаспійський міжнародний транспортний шлях, регіоналізація.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).