Забезпечення підвищення рівня професійної компетентності державних службовців у контексті європейської інтеграції
DOI:
https://doi.org/10.24144/2078-1431.2023.2(31).129-138Анотація
У статті проаналізовано стан забезпечення в Україні підвищення рівня професійної компетентності державних службовців в умовах європейської інтеграції. З’ясовано, що перед Україною постали вимоги щодо посилення інституційної спроможності та кадрового потенціалу органів державної влади, відповідальних за виконання завдань у сфері європейської інтеграції. Наголошено, що посилення євроінтеграційних процесів зобов’язує державних службовців постійно підвищувати рівень професійної компетентності, зокрема щодо права ЄС, розуміння процесів і функціонування інституцій ЄС, володіння англійською мовою. Окреслено основні аспекти забезпечення професіоналізації державних службовців, зокрема через функціонування Порталу управління знаннями як державної спеціалізованої інформаційно-телекомунікаційної системи, яка забезпечує доступ до безоплатних інформаційних послуг у сфері професійного навчання публічних службовців через мережу Інтернет; удосконалення публічними службовцями рівня володіння англійською мовою; залучення програм міжнародної технічної допомоги для підвищення рівня професійної компетентності державних службовців. Виявлено, що успішним прикладом допомоги ЄС щодо впровадження Угоди про асоціацію є проєкт Natolin4CapacityBuilding, який слугує інструментом забезпечення професійного розвитку українських публічних службовців та налагодження контактів між ними й колегами з ЄС, сприяє поширенню передових
практик і обміну досвідом українських експертів та експертів з ЄС. З’ясовано, що з метою розбудови інституціональної спроможності органів державної влади в Україні активно впроваджуються інструменти Twinning і TAIEX за координації Центру адаптації державної служби до стандартів ЄС.
Ключові слова: державне управління, державна служба, Європейський Союз, євроінтеграція, професійний розвиток.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).