Сучасні виклики міграційних процесів та їх аналіз
DOI:
https://doi.org/10.24144/2078-1431.2023.2(31).139-147Анотація
Одним із глобальних викликів у сучасному світовому співтоваристві для багатьох країн є міграційні та демографічні проблеми. Це логічне та закономірне явище, враховуючи, що на планеті проживає більше 7 млрд людей, і ця
кількість зростає з кожним роком. Міграція – явище складне та багатоаспектне, пов’язане з багатьма ризиками, загрозами та викликами навіть в умовах мирного та безпечного життя. Російсько-українська війна, що розпочалася 24
лютого 2022 року, надзвичайно загострила та ускладнила ситуацію у світі загалом та у сфері міграції зокрема.
Війна стала потужним викликом як для української держави, так і для світової спільноти. Для нас – це питання фізичного виживання нації, збереження незалежності та подальшого майбутнього українців. Для західного світу – це
випробування на міцність та стійкість багатьох структур та інституцій, які покликані підтримувати глобальний світовий порядок.
У статті викладено короткий огляд деяких публікацій на тему міграції та становлення міграційної політики в Україні. Основну увагу приділено аналітичному огляду навчального посібника «Імміграція і транснаціоналізм», виданому в 2023 році в УжНУ.
Ключові слова: міграція, міграційна політика, міграційні виклики, транснаціональна міграція
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).