ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ВІДНОСИН УКРАЇНИ З ДЕРЖАВАМИ ГЛОБАЛЬНОГО ПІВДНЯ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2078-1431.2024.1(32).105-115Анотація
Статтю присвячено аналізу позиції України щодо перспектив розвитку відносин з державами Глобального Півдня, роль яких у сучасних міжнародних відносинах має стабільну тенденцію до зростання. Особливу увагу приділено розгляду причин низького рівня співробітництва між Україною та державами Глобального Півдня у ХХІ столітті; визначено, що в основі роботи щодо налагодження співробітництва з названими державами доцільно використовувати регіональний підхід; надано характеристику поглядів українських дипломатів щодо потенціалу та існуючих перешкод на шляху розширення співробітництва України з означеними державами; досліджено ініціативи України, які мали позитивний вплив на розвиток співробітництва з державами Глобального Півдня, зокрема зернові ініціативи та програма Grain from Ukraine.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).