МІЖНАРОДНА ДОПОМОГА УКРАЇНІ В УМОВАХ ВІЙНИ ЯК ВИД СПІВРОБІТНИЦТВА З МІЖНАРОДНИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2078-1431.2024.1(32).239-252Анотація
У статті здійснено аналіз тенденцій надання допомоги Україні міжнародними організаціями та країнами-партнерами в умовах протистояння жорстокій агресії РФ. Міжнародна підтримка відіграє ключову роль у сприянні стабільності та відновлення України, а партнерство з міжнародними організаціями стало важливим чинником відбудови та зміцнення країни, сприяючи обороноздатності та підтримуючи економіку в зоні воєнних дій. Окреслено найважливіші стратегії, що порушують проблеми зовнішньої політики України та визначають діяльність влади на світовій арені, забезпечуючи адаптацію політики країни до змін у міжнародному середовищі, враховуючи воєнний конфлікт з Росією. Охарактеризовано міжнародні проєкти Європейського Союзу, Світового банку, Міжнародного валютного фонду, Європейського інвестиційного банку, спрямовані на підтримку України в умовах війни. Фінансові ресурси, надані міжнародними організаціями, міжнародними фінансовими організаціями та країнами-партнерами, сприяють підтримці, зміцненню України та її обороноздатності. Розглянуто механізми та інструменти відновлення України в післявоєнний період.
Практична цінність полягає в детальному аналізі концептуальних стратегій, що стали підґрунтям для реалізації провідних цілей зовнішньої діяльності України та міжнародних проєктів, спрямованих на підтримку України в умовах війни. Водночас результати дослідження можна застосувати для розробки заходів щодо відбудови України в післявоєнний період.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).