Сценарне управління майбутнім як метод конструювання ментального простору в міжнародних відносинах
DOI:
https://doi.org/10.24144/2078-1431.2022.2(29).130-139Анотація
У статті розглянуто сценарний метод конструювання реальності, яка редукована до поняття ментального простору індивіда. Ця стаття є практичним застосуванням синергетичної моделі конструювання ментального простору в міжнародних відносинах. Сутність моделі полягає у механізмах впливу на складну динамічну систему міжнародного середовища за допомогою малих резонансних впливів та створення атрактивних структур. В якості
прикладу розглянуто кейс: воєнний напад Росії на Україну як точка біфуркації у структурі взаємовідносин цих країн та малий резонансний вплив на вибір сценарію війни.
Ключові слова: ментальний простір, конструктивізм, сценарне управління, конструювання майбутнього, конструювання реальності.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).